At AHISK, we value innovative ideas and strive for excellent performance in everything we do. That’s why, we are extremely proud of our Grade 12H students who took up the trending #icanbake challenge to ascertain the cost of baking (manufacturing) 9 pieces of brownies as part of their accounting lesson with their amazing teacher Mrs. Ayesha. A brownie a day keeps the frownies away."